۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد
شرح خبر
54 : 12 - 1396/06/21 - تعداد بازدید : 49
مدير روابط عمومي راه‌آهن در ديدار با مدير شبكه مستند مطرح كرد:
سوژه هاي بكري در حوزه ريلي وجود دارد/ در‌هاي راه آهن به روي مستندسازان باز است

در نشستي كه صبح روز 20 شهريور جاري در دفتر روابط عمومي راه آهن برگزار شد، صادق سكري مدير روابط عمومي راه آهن با سليم غفوري مدير شبكه مستند و ابوالقاسم ناصري مدير توليد اين شبكه پيرامون برگزاري هر چه بهتر و همكاري هاي دو جانبه به مشورت و تبادل نظر پرداختند.

بنا براين گزارش، سكري ضمن بيان اينكه در اين چند سال اخير در حوزه حمل و نقل ريلي شاهد اتفاقات خوبي بوديم، تصريح كرد: در اين چند سال اخير و در دولت تدبير واميد شاهد اتفاقات خوبي در حوزه ترانزيت و افزايش خطوط ريلي هستيم.

وي اظهار داشت: يكي از  منافعي كه گسترش راه آهن مي تواند براي مردم داشته باشد، بحث اشتغال زايي و مراودات فرهنگي اقوام و همبستگي ميان قوميت هاي مختلف است كه نمونه‌هاي آن را در مسيرهاي مختلف شاهد هستيم. به نظرم حضور مستند سازان و پوشش تصويري اين اتفاقات مي تواند جلوه هاي تصويري بسياري از اين حوزه را براي مردم به تصوير بكشد.

وي پتانسيل‌هاي اين حوزه را براي مستند‌نگاري بسيار فراتر از حد انتظار خواند و گفت: راه آهن جمهوري اسلامي ايران با تمام توان از هرگونه طرحي براي مستند‌سازي حمايت مي كند و آمادگي خود را براي در اختيار گذاشتن امكانات و مشاوره در پروژه‌هاي مستند و همچنين هماهنگي هاي لازم براي تسريع در روند ساخت مستند در مسير هاي مد نظر، اعلام مي دارد.

رئيس ستاد بزرگداشت جشن نود سالگي راه آهن ضمن تقدير از حمايت هاي مركز مستند از جشنواره اعلام كرد: با توجه به استقبال هنرمندان از اين جشنواره و همچنين حضور پررنگ هنرمندان سينما و تلويزيون در اختتاميه دوره گذشته جشنواره، در نظر داريم اين جشنواره را امسال به صورت بين المللي برگزار كنيم و اميدواريم كه شبكه مستند و رسانه ملي ما را در امر اطلاع رساني ياري كند.

حمايت از مستندهاي گردشگري تأثير زيادتري دارد

در اين نشست سليم غفوري مدير شبكه مستند ضمن اعلام همكاري و حمايت از جشنواره فيلم و عكس راه آهن، خواستار حمايت راه آهن از مستندسازاني كه به نحوي در اين حوزه فعاليت مي كنند، شد و بيان داشت: بدون شك حمايت غير مستقيم از پروژه هاي مستندي كه با موضوع گردشگري و ايران گردي توسط مستند سازان ساخته مي‌شود، در نشان دادن هر چه بهتر پتانسيل هاي كمتر معرفي شده اين حوزه مي تواند تأثير گذار باشد و حتي تأثيري به مراتب شگرف تر از تبليغ مستقيم مي تواند داشته باشد.

مستندسازان از جذابيت هاي فرهنگي حوزه ريلي غافل نشوند

در ادامه ابوالقاسم ناصري مدير توليد شبكه مستند گفت: اگر سعي كنيم تا در ساخت مستند ها، جذابيت هاي فرهنگي و قوميتي كه نمونه هاي آن را در طول بسياري از مسيرهاي ريلي شاهد هستيم، لحاظ كنيم، مي توانيم شاهد ارتباط بهتر مخاطب با مستندها باشيم.

امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal