۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1396/06/29 - تعداد بازدید : 43
فريدون جيراني: آموخته هاي خودم را با اشتياق در اختيار فيلمسازان جوان مي گذارم

فريدون جيراني كارگردان و تهيه كننده سينما در گفت و گو با ستاد خبري جشنواره فيلم وعكس راه آهن، حوزه فيلمسازي كوتاه را زمينه ساز فرصت هاي بسياري براي فيلمسازان جوان دانست ودر اين رابطه گفت: با اينكه خودم تا به حال در امر فيلمسازي كوتاه فعاليت نكردم ولي مشورت هاي بسياري را به فيلمسازان جوان دادم  و تا آن جايي كه در توان دارم، آموخته هاي خودم در  فيلمسازي بلند را در اختيار آن ها مي گذارم.
وي ادامه داد: در دوران جواني كه ما فيلمسازي مي كرديم دو نوع سينماي آزاد و سينماي جوان وجود داشت كه امورات اولي بر عهده تلويزيون بود و دومي را اداره فرهنگ و هنر برعهده داشت.
وي تصريح كرد: فيلمسازان كوتاه با حضور در سينماي جوان به توليد فيلم كوتاه مي پرداختند ودر اين زمينه از مشاوره هايي كه توسط اساتيد حاضر در اين سينما ارائه مي شد، استفاده مي كردند.
وي با بيان اينكه امروزه جشنواره ها عهده دار و به نوعي زمينه ساز رشد فيلمسازان جوان در حوزه فيلمسازي كوتاه هستند، عنوان كرد: نقشي كه برگزاري جشنواره هاي فيلم كوتاه در مهيا كردن فضاي كاري براي فيلمسازان و ايجاد زمينه هاي پيشرفت آن ها دارند بر كسي پوشيده نيست اما بايد برگزاري آن ها با فكر و انديشه باشد و سعي كنند تا با همكاري ساير نهادها، فرصت هاي بسياري را براي جواناني كه در ابتداي راه هستند، فراهم آورند. مطمئناً تماشاي آثار فيلمسازان توسط مردم و ساير شركت كننده ها مي تواند مشوق خوبي براي ادامه كار آن ها باشد.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal