۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1396/08/20 - تعداد بازدید : 38
جشنواره راه‌آهن با جامع نگري جزو جشنواره هاي مهم كشور مي شود
عليرضا كريمي صارمي، نفس برگزاري جشنواره ها در ايران را باعث قوام و بالندگي فرهنگ و هنر كشور عنوان كرد و گفت: براي بررسي يك جشنواره بايد ماهيت جشنواره و اينكه با چه اهدافي برگزار مي شود را در نظر گرفت.
اين مدرس عكاسي، سفر را هميشه يكي از جذاب ترين سوژه ها براي عكاسي دانست و بيان داشت: از آن جايي كه سفر با آغاز همراه است و در مسير آن با جاذبه ها و انسان هايي روبرو هستيم  كه همه يك هدف را دنبال مي كنند.
كريمي صارمي، برگزاري جشنواره عكس راه آهن كه با رويكرد نمايش پتانسيل هاي اين حوزه پا به عرصه رويدادهاي هنري گذاشته است را لازم دانست و گفت: من بارها به ايستگاه قطار و رفتار شناسي انسان ها، قبل و بعد از ورود به ايستگاه قطار فكر كردم، حالات چهره و رفتار آدم ها در قبل و بعد از رسيدن به ايستگاه و همچنين در حين انتظار بودن براي سوار شدن به قطار متفاوت است. همچنين سوژه هايي كه در داخل كوپه ها و ايستگاه هاي بين مسير وجود دارد هر كدام قدرت تبديل شدن به عكس هاي سياه و سفيد را به زعم بنده دارد.
دبير جشنواره هاي مختلف هنري، موفق شدن جشنواره راه آهن را ملزوم به حضور گروهي از هنرمندان رشته هاي مرتبط دانست و اظهار داشت: جامع نگري و آينده نگري و بهره مندي از حضور صاحب نظران  و محدود نشدن به حضور چند مدير داخلي در شوراي سياست گذاري آن مي تواند جشنواره راه آهن را در دراز مدت، جزو جشنواره‌هاي مهم كشور كند.
وي در پايان خاطر نشان كرد: قطار يك دايرة المعارف تصويري است كه در نورها و زمان هاي مختلف مي توان از آن تصاوير فوق العاده اي را ثبت كرد و از حيث سوژه هم بسيار غني است.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal