۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1396/09/04 - تعداد بازدید : 25
بهرام عظيمي: زندگي اجتماعي در قطار، سوژه اي ناب براي فيلم سازي است
بهرام عظيمي كارگردان انيميشن " تهران 1500" در گفت و گو با ستاد خبري جشنواره فيلم و عكس راه آهن ، ضمن تقدير از گراميداشت ياد مرحوم مرتضي احمدي در جشنواره فيلم و عكس راه آهن، از خاطرات خود با كارهاي اين هنرمند گفت: ما بچه هاي دهه 40 و نسل قبل و ما بعد ما خاطرات خيلي خوبي با صدا و بازي هاي اين هنرمند داريم. به واقع شخصيت مردمي اين هنرمند و سبك گويش وي به گونه اي بود كه بسيار مورد توجه مردم بود و قرابت خاصي با آن ها داشت.
سازنده انيميشن هاي "سيا ساكتي" در پاسخ به اين سؤال كه قطار و راه آهن چقدر جذابيت قصه شدن براي ساخت انيميشن را در خود دارد، بيان داشت: با توجه به بكر بودن سوژه راه آهن و داستان سازي هايي كه پيرامون آن وجود دارد مي توان با حمايت و بستر سازي، انيميشن سازان را به سمت اين موضوعات هدايت كنيم.
اين مدرس كاريكاتور، ماندگارترين اثري كه در حوزه راه آهن تماشا كرده است را "سوزنبان" مهدي خرم نيا عنوان كرد و گفت: اين فيلم، در باره‌ سوزنبان پيري است كه سال‌ها به انتظار زني در يك ايستگاه نشسته است تا اينكه متوجه مي‌شود اين زن در تخيل اوست. به نظرم اين انيميشن كه در ژانر ملودرام قرار دارد يك نمونه موفق در حوزه راه آهن است.
گفتني است؛ دومين جشنواره فيلم و عكس راه آهن دي ماه 96 در تهران برگزار مي شود و هنرمندان تا 30 آذرماه فرصت دارند تا با مراجعه به سايتrailway90.rai.ir اقدام به ثبت نام نمايند.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal