۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1396/10/17 - تعداد بازدید : 25
فرهاد توحيدي(فيلم نامه نويس سينما): توليدات هنري جوابگوي خدمات رساني راه آهن نيست/هنرمندان، راه آهن را جدي بگيرند.
فرهاد توحيدي فيلم نامه نويس در گفت و گو با ستاد خبري جشنواره فيلم و عكس راه آهن، نحوۀ برگزاري صحيح و سياست گذاري جشنواره ها را در شناخت هر چه بهتر هنرمندان و مخاطبان جامعه تأثيرگذار دانست و گفت: جشنواره هاي موضوعي اگر درست انجام شوند، مي‌توانند هر چه بهتر موضوعي را به مخاطبان عام معرفي كنند. به نظرم هر جا كه  توجه هنرمندان و سينما گران و ساير حوزه هاي فرهنگي و هنري به موضوعي معطوف شده است، باعث شده تا جنبۀ عمومي تري در جامعه به خود بگيرد.
 وي برگزاري دومين دورۀ جشنواره هنري راه آهن و استقبال هنرمندان از آن را نشان از اهميت موضوع و ظرفيت بالاي انجام كارهاي فرهنگي در اين حوزه عنوان كرد و اظهار داشت: راه‌آهن بايد براي فرهنگ سازي هر چه بهتر به برنامه سازي و توليد كارهاي هنري در بخش هايي كه متناسب با نيازهاي خودش است، بپردازد. حس حركت در دل طبيعت و وجه بصري و سينمايي كه در اين حوزه وجود دارد بر جذابيت بصري آن افزوده است و مي توان با كارهاي فرهنگي، زواياي مغفول ماندۀ آن را براي مخاطبان به تصوير كشيد.
وي توجه هنرمندان به راه آهن كه محور توسعۀ كشور است را بيش از هر چيز حياتي خواند و اظهار داشت: در دنيا آثار بسياري با موضوع راه آهن توليد مي شود و شبكه هاي تلويزيوني بسياري به توليد و پخش برنامه هايي از خدمات رساني حوزۀ ريلي مي پردازند. به نظرم هر چه در اين حوزه كار شود، باز كم است و بايد در كارهاي هنرمندان براهميت راه آهن تأكيد شود.
توحيدي، حس راحتي و حريم شخصي كه در قطار وجود دارد را وجه متمايز آن در مقايسه با ساير وسايل حمل و نقلي بر شمرد و خاطر نشان كرد: اين حس آرمش و امنيت فوق العاده اي كه از سوارشدن در قطار است، قابل مقايسه با هيچ كدام از وسايل حمل و نقلي ديگر نيست. عبور از دل طبيعت بكري كه كم تر در فضاهاي ديگر مي توان آن را تجربه كرد و جذابيت هاي بصري كه با حضور در اين وسيلۀ دراماتيك مي توان تجربه كرد همه و همه مزيدي بر علت شده است تا قطار را در نظر مردم متفاوت كند.
اين فيلمنامه نويس سينما به ساخت فيلم هاي بسياري با موضوع قطار اشاره كرد و گفت: كار كردن در اين فضا يك حس خوشايندي را براي من به همراه دارد و هميشه دوست داشتم تا در اين فضا كار كنم.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal